Пляж Могрен знаходиться в Будві за старим містом. По суті це два окремих невеликих мілкогалькових пляжі (Могрен I і Могрен II), розділені скелею. Пройти на другий пляж можна через невелику наскрізну печеру. Тут навіть побудовані зручні дерев’яні містки.
Пляжі не піщані і не галькові. Тут щось середнє. Чи то дуже крупний пісок, чи то дивно дрібна галька. Називаєть таке покриття пляжів піщано-гальковим. Воно чи не найпопулярніше в Чорногорії.
Як дістатися на пляжі Могрен
Пройти на пляжі Могрен досить просто. Від набережної йдемо до Старого міста, залишаємо його ліворуч, проходимо повз пляж Річардова глава і пірнаємо під бетонний козирьок новобудови.
Там буде неширока, але зручна стежка, що веде вздовж скелі.
На деяких сайтах пишуть, що добиратися до пляжів Могрен страшно, адже стежка дуже вузька і не скрізь є зручні огорожі. Нам здається, що автори таких відгуків на пляж не ходили, а орієнтуються тільки по фото. Насправді це не правда. Дорога дуже зручна і зовсім не страшна.
Уявіть, що справа над Вами нависає висока скеля, яка структурою чимось нагадує слойку. А зліва – невеликий обрив, об який розбиваються морські хвилі.
Стежка петляє уздовж узбережжя хвилин 5. Але пройти їх вийде добре якщо за півгодини. Вже дуже тут багато гарних місць для фото: оглядові майданчики з видом на Старе місто і острів Святого Миколая, пам’ятник дівчині-балерині, просто красиві пейзажі.
Ціни на пляжах Могрен
Вхід на пляжі Могрен безкоштовний. На деяких сайтах пишуть, що вхід коштує 1 євро. Ми були на пляжі раз 10 в 2013 і 2014 роках і жодного разу нічого не платили.
Інфраструктура тут гірше, ніж на Слов’янському пляжі, а ціни в півтора-два рази вище.
Лежаки і парасольки, наприклад, в пік сезону можуть коштувати 15-20 євро за пару.
Місця для відпочинку на рушнику дуже мало.
Парадоксально, але багато туристів з довколишніх готелів навіть не намагалися сходити в Старе місто або на Слов’янський пляж – у готелі їм сказали, що там в 2 рази дорожче і вони повірили. Правильно кажуть “довіряй, але перевіряй”.
Чим відрізняється Могрен I і Могрен II
Могрен I називається пляж, розміщений ближче до Старого міста, а Могрен II – наступний за ним. Пляжі розділені невеликим скельним виступом, в якому прорубаний наскрізний прохід.
Пляж Могрен I більш сучасний. Тут більш розвинена інфраструктура, більше кафешок і навіть є прісний душ. На ньому відпочивають в основному на лежаках. Дно тут трохи більш пологе.
Пляж Могрен II більш дикий. Він менше, різних кафе тут не так багато, а відпочивають тут в основному з рушниками.
Для кого пляжі Могрен
Пляжі Могрен дуже добре підійдуть для відпочинку з маленькими дітьми. Тут зручне пологе дно, самі пляжі невеликі – ваше улюблене чадо нікуди не втече і не заблудиться.
При цьому тут напрочуд чиста і тепла вода і дуже красиві пейзажі. У 2004 році пляж навіть відзначили Блакитним прапором, що підтверджує унікальну чистоту води.
Уявіть собі, що Ви відпочиваєте в крихітній бухті. З усіх боків Вас оточують гори, а десь далеко в морі видно Старе місто і острів Святого Миколая.
Зверніть увагу: серед каменів можна зустріти морських їжаків або крабів.
Історія назви пляжів Могрен
Назва у пляжів дійсно незвичайна і запам’ятовується вона легко. А сталося це від прізвища іспанського мореплавця Могріні, чій корабель затонув неподалік. Сам же мореплавець врятувався – йому вдалося дістатися до берега саме в цьому місці.